Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri – Kulağa imkansız gibi gelen ama tıp literatürlerine girmiş bir teknik olan bu yöntem ile metabolizma hızı artırılarak kilo vermek mümkündür. Zayıflamak için doğru nefes alma teknikleri uygulanması sonucu, vücudun belirli bölgelerinin etkili bir biçimde çalıştırılması hedeflenmektedir. Metabolizma hızı düşük kimselerde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Sindirimin yavaş olması, bağırsaklarda meydana gelen tembellik sorunu da bu yöntem vasıtası ile çözümlenecek şikâyetler arasındadır. Kilo verme döneminde ve sonrasında; ideal kilo kontrolünü sağlamaktadır. Hayatımızın temel taşı olan nefes egzersizlerine, besleme listesinde yapılacak değişiklikler eklenerek kilo verme sağlanmaktadır.

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Nasıl Nefes Alınmalı?

Sağlıklı bireylerde göze çarpan nefes tekniği yavaş ve derin nefes alma yöntemidir. Kısa nefes alan ve doğru nefes tekniğini bilmeyen kişilerin pek çok sağlık sorununa yakalandığı tıp çevreleri tarafından gözlemlenen bir sorundur. Merkezi sinir sisteminin beyinden gelen sinyaller eşliği ile yönettiği bu süreci tamamen kontrol atına almak mümkün değildir. Fakat gün içerisinde uygulanan nefes teknikleri ile oksijenin hücrelere tam olarak taşınması sağlanabilmektedir.

Hangi Nefes Teknikleri Zayıflatıyor?

Yoga teknikleri arasında bulunan “Kadim Nefes Teknikleri” eşliğinde düzenli egzersizler ile karın çevresindeki yağlardan kurtulmak mümkün. “Bhatsrika Nefes Teknikleri” ile alt ve üst diyaframın düzenli çalıştırılması ile kasların yüksek oranda kasılması sağlanıyor.

Nefes Tekniklerinin Diğer Etkileri Nelerdir?

Doğru nefes tekniği ile zayıflamanın yanı sıra; stres yönetimi, algı açılması, odaklanma yeteneği gelişiyor. Astım, bronşit hastalıklarında gerileme sağlıyor. Troit bezinin salgılarını düzenliyor.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası

Zayıflama Aşısının Zararları Nelerdir

Diyet Hocası