Zayıflama Aşısının Zararları Nelerdir

Zayıflama Aşısının Zararları Nelerdir

Zayıflama Aşısının Zararları Nelerdir – Günümüz şartlarında birçok bulaşıcı hastalığın tedavisinde aşılar kullanılıyor. Gelişen teknoloji, GDO’lu ürünlerin tüketimi, fastfood tüketiminin artışı, günlük yaşantı içerisindeki stres faktörleri sebebi ile kanser, obezite, diyabet, kalp hastalıkları gibi birçok hastalıkların görülmesinde artış gözlemleniyor. Obezite sorunu günlük yaşantı da birçok başka hastalığın nedeni olduğundan uzmanlar farklı yöntemlerle bu hastalığın tedavisini araştırıyor. Tüp mide ameliyatlarına alternatif olarak ortaya çıkan zayıflama aşısı tedavisi büyük ilgi görüyor. Peki, nedir bu zayıflama aşısı?

Zayıflama Aşısının Zararları Nelerdir

Zayıflama Aşısı Nedir?

Obeziteye sebep olan patojenik etkenlerin tedavisi için zayıflama aşısı geliştirilmeye çalışılıyor. Uzmanlar obezite ve başka birçok hastalığa sebep olan adenovirüs 36 adlı mikroorganizmayı durağanlaştırmak ya da tamamen yok etmek için çalışılıyor.

İştah üzerine etki eden ghrelin hormonu seviyesini belli bir düzeyde tutmaya yarayan bir aşı üzerinde de çalışma yapmışlardır. Başka bir aşı çalışması da obez farelerin üzerinde somatostatin hormonunun düzeyini sabitlemek için çalışılsa da başarılı olmadığı gözlemleniyor.

Zayıflama Aşısının Zararları Nelerdir?

Zayıflama aşısının faydaları ve zararları üzerinde uzmanlar arasında görüş ayrılıkları bulunuyor. Bir kısım uzman tarafından zayıflatmakta üzerinde etkili olduğu düşünülmesinin yanında bazı uzmanlar zayıflama üzerinde herhangi bir etkisi olmadığını düşünüyor. Her tüketilen ilacın vücutta iyileştirme etkisi kadar olmasına rağmen zararları olduğu aşikardır. Zayıflama aşısının baş ağrısı, yorgunluk, depresyon gibi hafif etkileri olmasına rağmen bazı uzmanlar kansere kadar yol açtığını söylüyor.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası