Yeşil Fasulye Salatası Diyet Şekli

Yeşil Fasulye Salatası Diyet Şekli

Yeşil Fasulye Salatası Diyet Şekli – Diyet yapan kimseler için doyurucu ve besleyici ürünlerin başında diyet salataları geliyor. Yeşil fasulye salatası da listenin başında yer alan salatalardan birisidir.

Fasulye Salatası Tarifi

Fasulye salatası her bir kimse tarafından farklı şekillerde yapılabilir. Burada önemli olan damak tadına ayak uydurabilmektir. Bizler de yazımızda sizlere iki farklı yeşil fasulye salatası tarifi aktaracağız. Bu tarifler üzerinde dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Ancak kalorisini aşırı derecede yükseltecek değişikliklerden de uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Yeşil Fasulye Salatası Diyet Şekli

İlk olarak az kalorili bir salata yapmak için gerekli olan malzemeleri sıralayalım:

  • Haşlanmış kuru fasulye (yarım su bardağı)
  • Haşlanmış taze fasulye (yarım kâse)
  • Kekik (yarım çay kaşığı)
  • Sirke
  • Zeytin (1 çay tabağı)
  • Domates (2 adet çeri)
  • Hardal
  • Zeytinyağı
  • Hellim peyniri (2 dilim)

Kuru ve taze fasulyeleri karıştırdıktan sonra zeytin ve hellim peynirini ekleyiniz. Elde ettiğiniz karışıma sos ekledikten sonra domatesi ekleyebilirsiniz. Domatesin salataya en son eklenmesi önemlidir. Aksi takdirde dağılması ve suyunun akması söz konusu olabilir. Tüm bu işlemlerin ardından salatanız hazır olacaktır.

Diğer tarifimizde ise kılçıklarından arındırılmış olan taze fasulyeyi haşlayıp soğuttuktan sonra üzerine sos ekliyoruz. Bu sos içerisinde ise zeytinyağı, beyaz üzüm sirkesi, bal, karabiber, kekik, tuz ve soğan gibi malzemeler bulunmaktadır. Böylelikle yeşil fasulye salatası yapımı gerçekleşmiş olacaktır.

Hazırlamış olduğunuz yeşil fasulye salatasını her gün yemek yerine tüketebilirsiniz. Sağlıklı, besleyici ve düşük kalorili olması gibi özellikleri sayesinde kısa süre içerisinde faydalarını göreceksiniz. Yeşil fasulye salatası diyet şekli sırasında öğünlerinizi bu şekilde hafifçe geçirebilirsiniz. Kimi restoranlarda da bu salataların yapıldığını ifade edebiliriz. Ancak kendi damak tadınıza en uygun ve en organik şekilde yapmanız daha isabetli bir tercih olacaktır.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası