Yaz Kilolarından Nasıl Kurtulunur

Yaz Kilolarından Nasıl Kurtulunur

Yaz Kilolarından Nasıl Kurtulunur – Yaz kilolarında uyluk ve kalçadaki yağ dokusu artar, kilolar giderek daha fazla olur.

Birer birer yavaşça fark edilmektedir. Yazın aynaya baktığınızda kilolarınızı görmek mümkündür.

Yaz kilolarınızdan kurtulmalısınız ancak yaz kilolarından nasıl kurtulunur? Sorusuna cevap bulamıyorsunuz. Sağlığınız ve yaz kilolarınızdan kurtulmak için bir diyet programı düşünebilirsiniz.

Yaz Kilolarından Nasıl Kurtulunur

Kilolardan Kurtulmak

Küçük bir defter yapın ve gün boyunca yediğiniz tüm yiyecekleri not edin. Daha az yağ ile daha düşük kalorili ürünler yemeye dikkat edilmelidir. Her şeyden önce, yüksek yağlı gıdalardan kaçınılmalıdır. Düşük kalorili ürünler yemelisiniz. Günde 3-4 litre su içilmelidir. Su açlığı azaltabilir ve toksinleri vücudunuzdan temizleyebilir. Geceleri az yemek yenmesinde fayda vardır.

Yapacağınız Aktiviteler

Düşük kalorili diyete rağmen dengeli bir diyet yemeyi unutmayın. Dengeli beslenme, özellikle vitamin bakımından zengin meyveler, sebzeler, süt ürünleri ve diğer yüksek lifli gıdalar ile diyetin zenginleştirilmesini sağlamalısınız. Haftada iki ya da üç kez spor yapmaya çalışın. Bir fitness merkezine kayıt yaptırmanız en iyisidir. Spor aktivitelerini unutmama için günlüğünüzdeki eğitim günlerini hatırlamanız için telefonunuza bilgi notu eklemelisiniz. Uzmanlar, üç hafta içinde 1,5 kilodan fazla kaybetmemelisiniz diyor. Eğer daha hızlı kilo verirseniz, aşırı gerilen cildiniz yavaşça geri çekilemeyecektir.

Sağlıklı Kahvaltı

Uzun ömürlü sağlıklı bir vücut için yediğiniz yemeklere dikkat etmelisiniz. Örneğin kahvaltıda, yulaf ezmesi, fındık ve mısır gevreği veya tost yerine taze meyvelerden yapılan müsli yemelisiniz. Öğle yemeğinde patates, kepekli makarna, yumurta ve baklagiller idealdir. Hala küçük bir atıştırmalık ihtiyacınız varsa, portakal, elma ve üzüm yemelisiniz.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası