Ünlüler Diyet Yaparken Neler Uyguluyor

Ünlüler Diyet Yaparken Neler Uyguluyor

Ünlüler Diyet Yaparken Neler Uyguluyor – Diyet konusu her geçen gün dengesiz ve sağlıksız beslenme sonucu ortaya çıkan bir sağlık alanı olmuştur.

Obezite ya da aşırı zayıflıkla mücadelede en doğru ve en bilimsel çalışma diyetisyenlerin uygulamaları ile sonuçlanmaktadır.

Ünlüler dâhil pek çok kişi rast gele bir diyet programı uygulamaktansa bu alanda uzman diyetisyenlerden destek alırlar. Peki, ünlüler diyet yaparken neler uyguluyor?

Ünlüler Diyet Yaparken Neler Uyguluyor

Egzersizli Diyet

Özellikle yaz aylarına girmeden önce ünlüler arasında bir diyet programı alır başını gider.

Kış boyu alınan kiloları en kısa zamanda nasıl verebilir derdine düşen ünlüler, soluğu diyetisyenlerin kliniklerinde alırlar.

Önerilen her diyet programına düzenli egzersizler eklenir. Spor salonlarından çok bu egzersizler uzun kilometreli açık hava koşuları olarak uygulanmaktadır.

Koşu dışında yüzme, bisiklet sürme, dans eşliğinde spor hareketleri yapmak ünlülerin diyetlerinde uyguladıkları diğer egzersizlerdir.

Aç Kalmak

Ünlülerin diyet yaparken en çok uyguladıkları şey aç kalmak. Aslında aç kalmayı hiç bir diyetisyen önermemektedir.

Ancak ünlüler daha hızlı kilo vermek için kendilerini aç bırakarak cezalandırmaktadırlar.

Diyet süresince porsiyon küçültmeler, sevdikleri yiyeceklerden uzak kalma, abur cuburdan, çikolatalar, yağlı etli yemeklerden uzak kalarak bu besinleri tüketmezler.

Bu uygulamalar yerine sevdikleri gıdadan uzak kalmak yerine dozunda her besinden yemek şartı ile diyet uygulamalarını yapabilirler.

Bu şekilde yapacakları diyet ile de ideal kilolarına kavuşabilirler.

Glutensiz Beslenme

Pek çok diyet programında beyaz un ve türevlerinden uzak kalmak ortak payda olarak görülmektedir.

Özellikle un ve unlu mamulleri kısıtlamaları ve bu kısıtlamalarda da glutensiz beslenme önerileri ünlülerin diyet yaparken uyguladıkları önemli noktalardandır.

Glutenin proteininin yol açtığı nişasta vücutta fermente olup karbonhidrata dönüşmekte ve karbonhidrat vücudun kilo almasında etken olmaktadır.

Karbonhidratı bu şekilde vücuda depolamamak için glutensiz besinler alıp diyet boyunca tüketmeleri kilo vermelerine neden olmaktadır.

Pek çok market raflarında glutensiz besin bulmak mümkün. Bu diyet uygulamasını yapmak isteyenlerin glutensiz besin kullanmaları için bu marketleri tercih etmeleri gerekir.

Böylece diyet yaparken farklı bir alış veriş şeklini diyet uygulamaları içerisinde uygularlar.

İlginizi Çekecek Diyetler

Yeşim Ceren Bozoğlunun Atkuyruğu Çayı Diyeti

Diyet Hocası

Victoria Beckham Alkali Diyeti Nasıl Yapılır

Diyet Hocası

Ünlülerin Zayıflama Yöntemi Lahana Diyeti

Diyet Hocası

Ünlülerin Yaptığı Zararlı Diyetler

Diyet Hocası

Ünlülerin Uyguladığı 5 ilginç Diyet

Diyet Hocası

Ünlülerin Sıkça Tercih Ettiği Diyetler Nelerdir

Diyet Hocası