Salatalık Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Salatalık Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Salatalık Diyeti Nedir Nasıl Yapılır – 3 günde 3 kilo verdiren salatalık diyetinin uzun süre devam ettirilmesi önerilmese de, salatalığın düşük bir kaloriye sahip olması ve daha birçok faydasının bulunması nedeniyle, diyete uzun süre devam edenler bir hayli fazla. Hemen hemen her diyette yer edinen salatalık, bol miktarda su içerdiği için tercih ediliyor. Diğer diyetlerle bütünleşse de, salatalığın başlı başlına bir diyet oluşturduğu biliniyor. Peki, salatalık diyeti nedir? Nasıl yapılır? İşte detaylar:

Salatalık Diyeti Nedir?

Ara öğünlerde ve ana öğünlerde ağırlıklı olarak salatalığın tüketildiği, zaman zaman başka besinlerin de ilave edildiği diyet, salatalık diyeti olarak adlandırılıyor. Salatalık diyetinde, temel beslenme maddesi salatalıktır. Salatalığa karşı herhangi bir alerjisi bulunanların ya da diyet yapmakta zorlananların, programa başlamadan önce bir uzmandan destek almaları önerilir.

Salatalık Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Salatalık diyetine başlamadan önce diyet listesine birebir uymak konusunda kararlı olunmalıdır. Aksi halde istenen kilolar verilemiyor. Diyete başlarken yeşil çay tüketimine ve günlük su tüketimine önem verilmelidir. 2.5 litrenin altında su tüketimi yapmamak ve diyeti 3. günün sonunda bitirmek en önemli konulardır.

Kimler Yapabilir?

Sağlık problemi olmayanlar, emzirme ve hamilelik gibi özel durumu olmayan herkes salatalık diyeti yapabilir. Aşırı kilolu kişilerin salatalık diyeti uygulamaları önerilmiyor. Vitamin eksikliği olanlar, yeterince su tüketme alışkanlığı olmayanlar ve ilaç kullananlar da bu diyetten uzak durmalıdırlar.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası