Salata Diyeti ile Zayıflayın

Salata Diyeti ile Zayıflayın

Salata Diyeti ile Zayıflayın – Zayıflamak için en çok başvurulan yöntemlerden birisi de salatadır.

Oysa ki tek başına salata yiyerek kilo vermek mümkün değildir. Aslına bakılırsa bu tarz bir yöntemi uygulamak dahi tehlikeli sonuçlara neden olabilir.

Sadece salata yiyerek zayıflamaya çalışmak tek yönlü beslenme olduğu için vücuttan yağ değil kas kaybına neden olur.

Bu şekilde uygulanan bir diyet bırakıldığında ise kişi verdiği kilonun iki katını geri alır. Peki salata diyeti ile zayıflamanın yolları nelerdir?

Salata Diyeti ile Zayıflayın

İşte sizlere salata ile zayıflamak için uygulamanız gereken kurallar;

  • Salatayı tek başına öğün olarak görmeyi aklınızdan çıkarın. Salata lif açısından zengin olduğu için yemekle birlikte tüketmek midede şişmesini ve uzun süre tokluk oluşturmasını sağlar.
  • Çiğneme duygunuzu tatmin etmek amacıyla yemeklere çorba yerine salata ile başlayabilir, bu sayede daha az yemek yemeyi sağlayabilirsiniz.
  • Salata ile birlikte yemek sırasında su içmeniz midede doluluk hissi yaşamanızı sağlar. Ayrıca bu yöntem kabızlık sorunu yaşayanlar için de oldukça etkilidir.
  • Salatanıza bol malzeme ekleyerek şık görünümler yaratabilir, salatanın gözünüze ve gönlünüze de hitap etmesini sağlayabilirsiniz. Kuru fasulye, mercimek, nohut ve zeytin gibi eklemelerle salatanızı şenlendirebilirsiniz.
  • Salatanıza eklediğiniz yağ miktarı 1 tatlı kaşığını geçmesin. Sosuna limon, sirke, nar ekşisi ve diğer kekik, nane gibi baharatlardan dilediğiniz kadar ekleyebilirsiniz.

Salata ile zayıflamanın yolları arasında önemli bir püf noktası da ıspanak, kuzu kulağı ve semiz otu gibi yeşilliklerden çiğ olarak salatanıza eklemenizdir.

Lif zengini olan sebzelerle hazırlayabileceğiniz bol yeşillikli salata sayesinde uzun süreli tokluk sağlayabilirsiniz. Salata neredeyse her öğün tüketebileceğiniz bir seçenek. Özellikle sağlıklı bir yaşam için tüketebileceğiniz en faydalı besinler salatada yer alıyor. Günlük 30 dakikalık yürüyüşle destekleyebileceğiniz salata diyeti sayesinde hem ideal kilonuza ulaşabilirsiniz, hem de daha uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz öneriler ve salata diyeti ile zayıflama tavsiyelerimizi dikkate alarak kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Günlük olarak en az 2 litre su tüketimini de ihmal etmemelisiniz. Sağlıklı bir yaşam için bol su tüketimi ve sebzelerden vazgeçmeyin.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası