Rihanna’nın Uyguladığı Diyet Nasıl Yapılır?

Rihanna'nın Uyguladığı Diyet Nasıl Yapılır?

Rihanna’nın Uyguladığı Diyet Nasıl Yapılır? – Dünyaca ünlü şarkıcı rihanna şarkılarının yanında vücut kıvrımlarının belirginliği ile de dikkatleri her daim üzerine çekmeyi başarmıştır. Rihanna’nın diyetisyeni tarafından beş faktör diyeti olarak adlandırılan diyet günlük beş öğün beslenme, beş dakika spor yapma gibi beş rakamı üzerine inşa edilmiştir. Peki, 5 rakamı esasına dayanan Rihanna’nın uyguladığı diyet nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Rihanna’nın Uyguladığı Diyet Nasıl Yapılır?

İlk Aşama Fazla Yağlardan Kurtulmak

Beş faktör diyeti ile beş dakika gibi kısa bir sürede karbonhidrat bakımından zayıf fakat kaliteli olmakla birlikte protein bakımından bir hayli zengin bir menü hazırlanmaktadır. Burada amaç vücudun yağlanmasının önüne geçmektir. Kaliteli protein öğeleri sayesinde vücudun kas yapısı korunurken aynı zamanda ise günlük enerji ihtiyacı giderilmekte ve vücudun kıvrımları korunmaktadır. Peş peşe beş gün ve beş set olarak uygulanan diyetin akabinde haftada bir gün serbest beslenme programı uygulayabilirsiniz. Fakat burada fazla kontrolsüz davranmamak gerekir.

Rihanna’nın Uyguladığı Diyet Nasıl Yapılır? konumuzu okumaya devam ediyorsunuz.

Rihanna Diyetindeki Beş Dakika Sporu Nasıldır?

Rihanna diyetinin bel kemiğini oluşturan faktörlerden birisi ise gün içerisinde beş dakikalık periyotlarda vücudun beş farklı bölgesi için farklı egzersiz programları hazırlamak ve uygulamaktır. Burada amaç egzersiz uygulanan bölgelerin kıvrımlarını belirginleştirmektir. Beşer dakikalık periyotlar halinde toplam 25 dakika yapılan spor ile hem vücut aşırı yorulmamaktadır. Rihanna’nın egzersizleri ile selülitli bölgeler için bacak esnetme hareketleri yaparken, düzgün bir karın için mekik çekebilir ya da iskelet ve kas sisteminizi güçlendirmek için kardiyo egzersizler yapabilirsiniz. Beş faktör diyetinde fazla kalorileri yakmanın en kolay yolu ise ip atlamaktır.

Rihanna’nın Bir Günlük Beslenme Programı

Günün en önemli öğünü olan kahvaltıda yumurta, taze meyve, beyaz peynir, yoğurt ve tam tahıllı besinler olmalıdır. Ara öğünde beyazının fazla olduğu bir omlet ile birlikte elma. Öğlen yemeğinde yoğurtlu yulaf ezmesi, pilav, pizza yada salata olurken ikinci ara öğünde bir çorba içilebilir. Akşam yemeğinde ise tavuk, kırmızı et, brokoli, ıspanak gibi sebze yemekleri tercih edilmelidir.

İlginizi Çekecek Diyetler

Yeşim Ceren Bozoğlunun Atkuyruğu Çayı Diyeti

Diyet Hocası

Victoria Beckham Alkali Diyeti Nasıl Yapılır

Diyet Hocası

Ünlülerin Zayıflama Yöntemi Lahana Diyeti

Diyet Hocası

Ünlülerin Yaptığı Zararlı Diyetler

Diyet Hocası

Ünlülerin Uyguladığı 5 ilginç Diyet

Diyet Hocası

Ünlülerin Sıkça Tercih Ettiği Diyetler Nelerdir

Diyet Hocası