Ölüm Diyeti Hakkında Uzmanların Görüşleri

Ölüm Diyeti Hakkında Uzmanların Görüşleri

Ölüm diyeti diğer adı ile İsveç diyetidir. Ölüm diyeti hakkında uzmanların görüşleri kilo vermek için en etkili yöntem olduğudur. Bu iş ölüm diyeti 2 hafta süre ile uygulanır daha sonra vücut dinlendirilir. Vücut dinlenmeden diyete devam edildiği takdirde insanlar çok bitkin düşer ve vücuduna zarar vermiş olurlar. Bu diyete inatla devam eden kişiler 13 gün içinde istedikleri kiloyu tartı ekranında görebiliyorlar. Ölüm diyetini yapan kişiler bu diyeti hızlı kilo vermek isteyen herkese önermektedir.

Ölüm Diyeti İçin Getirilen Kurallara Uzman Yorumları

Ölüm diyeti hakkında uzmanların görüşleri gereken kurallara mutlaka uyulması gerektiğidir. Kurallara uyulmadığı takdirde uzmanlar istenilen kilonun verilemeyeceğini söylemektedir. Uzmanlar kilo vermek isteyen kişilerin bir sağlık sorunu var ise mesela kolesterol, şeker hastalığı gibi kesinlikle bu diyetten uzak durulması gerektiğini belirtmektedir. Bunun haricinde uzmanlar diyet ile kilo verdikten sonra kolay kolay kilo alınmadığını belirtmektedir.

Ölüm Diyeti Yaparken Uyulması Gereken Kurallar

Ölüm diyeti hakkında uzmanların görüşleri kurallara uyulması yönündeydi. Bu kuralların başında kesinlikle doktora başvurulmadan bu diyetin uygulanmamasıdır. Diyet yapılan süre zarfında mutlaka on ya da on iki bardak su içilmesi gerekmektedir. Ölüm diyeti yapıldığında mutlaka üç ay ara verilip diyete tekrar başlanabilir. Bu diyette belirtilen yiyecekler dışında yemek yenmemelidir.

Ölüm Diyeti Nasıl Yapılır?

Ölüm diyeti hakkında uzmanların görüşleri iki hafta boyunca aralıksız yapılmasıdır. Doktorun vereceği diyet listesinde sabah genelde içecek ağırlıklı öğlen atıştırma tarzı akşam ise bol proteinli yiyecekler yazmaktadır. Bunların dışında hiç bir şey yenip içilmemelidir. Ancak bu durumda kilo verilebilir.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zayıflamak için Öneriler

Diyet Hocası

Uzun Vadeli 25 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Diyet Hocası

Şok Diyetler Zararlı mı

Diyet Hocası

Şok Diyet Tuzağı

Diyet Hocası

Şok Diyet ile Zayıflama

Diyet Hocası

Protein Diyeti Zararlı Mıdır

Diyet Hocası

3 yorumlar

Eda Güler 6 Eylül 2018 at 19:41

Ölüm diyeti hakkında araştırma yapıyorum. Burada yazılanlar ve öneriler için teşekkür ederim.

Diyet Hocası 6 Eylül 2018 at 21:16

Sitemizi takip etmeye devam ederseniz yine bilgi bulabileceksiniz, teşekkür ederim.

Hilal Gulmaz 19 Eylül 2018 at 22:11

Ölüm diyetini çok fazla önermiyorlar. Yapmadan önce bir diyetisyene gözükmenizi tavsiye ederim.

Yorumlar Kapalı.