Ödem Söktürücü Bitki Çayları

Ödem Söktürücü Bitki Çayları

Ödem Söktürücü Bitki Çayları – Ödem birçok kişide görülebilen, vücudun su tutması olarak bilinen ve genellikle ellerde, kol, bacak ya da ayaklarda görülen bir sorundur.

Ödeme neden olan birçok çeşitli faktörler bulunmaktadır.

Bunların başında ise aşırı tuzlu beslenme tarzı, hamilelik, menopoz, şeker hastalığı, kullanılan bazı ilaçlar ve hareketsizlik gelir.

Vücutta oluşan şişlik olarak da bilinen ödemden kurtulmak için ödem söktürücü bitki çayları kullanmak en doğal çözümlerden biridir.

Aslında idrar söktürücü özelliği bulunan bu çaylar vücutta bulunan fazla sıvının dışarı atılmasını sağlamaktadır.

Ödem Söktürücü Bitki Çayları  ve Faydaları

  • Maydanoz çayı: Birçok bayanın diyet listelerinde sıkça yer verdiği maydanoz çayı idrar söktürücü özelliği nedeniyle ödem söktürücü çaylardan biridir. Maydanoz çayını kurutulmuş maydanoz ya da taze maydanoz yapraklarından hazırlayarak tüketebilirsiniz. Antioksidan özelliği de bulunan maydanoz çayı aynı zamanda kolesterolü düşürmeye yardımcı olmaktadır.
  • Yaban mersini çayı: Ödem söktürücü özelliği bulunan çaylardan birisi de yaban mersini çayıdır. Antioksidan özelliği içeren yaban mersini çayı aynı zamanda karaciğeri korur ve hafızayı güçlendirir.
  • Ekinezya çayı: Kış aylarında nezle ve gribe karşı en etkili çaylardan birisi olan ekinezya çayı ödem söktürücü özelliği de içermektedir.
  • Kiraz sapı çayı: Ödem söktürücü ve idrar söktürücü özelliği bulunan kiraz sapı çayı aynı zamanda idrar yolları ve böbrek rahatsızlıklarında da oldukça etkilidir. Kilo verdiren çaylardan olan kiraz sapı çayını zayıflamak için de kullanabilirsiniz.
  • Mısır püskülü çayı: Zayıflamaya yardımcı olan mısır püskülü çayı aynı zamanda ödem giderici etkiye de sahiptir. İdrar yolundaki taşları düşüren mısır püskülü çayı sinirleri yatıştırıcı özellik de içermektedir.
  • Karahindiba çayı: En etkili ödem söktürücü bitki çayları arasında yer alan karahindiba çayı antioksidan içermektedir. Kan şekerini dengeleyici özelliği ve yaşlanma belirtilerini geciktirici etkileri de bulunmaktadır.

Ödeme neden olan en önemli etkenler bayanların adet döngüsü ve strestir.

Bilhassa da su tüketimi yetersiz olan kişilerde ödem oluşmaktadır.

Bu nedenle günde en az 8 bardak su tüketilmesi gerekir.

Bununla birlikte ödem söktürücü bitki çaylarından da günde 2 fincan içmeniz rahatlatacaktır.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası

1 yorum

Zehra Yeni 26 Eylül 2018 at 10:14

Günde 2 bardak bitki çayı çok rahatlıyor, denedim çok sağolun.

Yorumlar Kapalı.