Kısa Sürede Kilo Vermek İçin Öneriler

Kısa Sürede Kilo Vermek İçin Öneriler

Kilo; vücutta enerji alımının enerji harcanmasından, fazla olduğu zamanlarda vücutta biriken yağa denir. Peki, kilo vermek için ne yapılmalıdır, ne gibi önlemler alınmalıdır, kısa sürede kilo vermek için öneriler nelerdir? Hızlı kilo verme, fit bir vücuda sahip olma her kilolu insanın isteğidir. Kilo vermek için sağlıklı beslenilmeli ve spor yapılmalıdır.

Yemek Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Ana yemeklerden önce salata ya da yoğurt yenmelidir. Ana yemekten de çok az yenildikten sonra doyulmuş olur. Çünkü zaten mide yoğurt ve salata ile doymaya yaklaşmıştı. Hızlı kilo vermek için genelde 4 veya 6 öğün az az yemek yenmelidir. Bu sayede metabolizma düzenlenir ve vücut enerji dengesini kurar. Fazla kilo alımını engeller düzenli kilo alımına geçer.

Kısa Sürede Kilo Vermek İçin Öneriler

Fazla Kiloyu Engellemenin Yolları

Gün içerisinde bol su içmek de hızlı kilo vermeye yarayan yöntemlerdendir. Metabolizma hızını yüzde 24 hızında arttırmaktadır. Karbonhidrat içeren yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Veya daha az tüketilmelidir. Kan şekerini yükselttiği için kısa sürede açlığa neden olmaktadır. Haftalık yürüyüş programı düzenlenmeli ve yürüyüş yapılmalıdır. İş hayatının yoğunluğu, ev hayatının yoğunluğu, işte tamda bu noktada gidilmesi gereken yerlere araçla değil de yürüyerek gitmek en iyisidir. Eğer bu uygulanmıyorsa düzenli bir program yapıp en 30 dakika normal bir şekilde yürüyüş yapılmalıdır. Bol bol sebze ve meyve tüketilmelidir. Sadece acıkılan zamanda yemek yenmelidir.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası