Kilo Almamızın En Önemli Sebepleri işte Bunlar

Kilo Almamızın En Önemli Sebepleri işte Bunlar

Kilo Almamızın En Önemli Sebepleri işte Bunlar – Kilo almamıza neden olan pek çok faktör vardır. Eğer bu faktörleri merak ediyorsanız kilo almamızın en önemli sebebi işte bunlar!

  1. Tiroid Bezinin Az Çalışması

Hormonal rahatsızlıklardan birisi olan tiroid bezinin az çalışması, diğer adı ile hipotiroidi kilo alma nedenleri arasında yer almaktadır. Bu rahatsızlık kişinin metabolizma hızını düşürerek gün içerisinde daha az kalori yakabilmesine neden olur ve doğal olarak kişinin kilo alımı süreci hızlanır.

  1. Sindirim Sisteminde Yer Alan Virüs ve Bakteriler

Sindirim sisteminde yer alan yararlı virüsler kişilerin kilo alıp vermesine direkt olarak etkide bulunmaktadır. Bu bakteriler kişiden kişiye değişkenlik göstermekte ve beslenme düzenindeki değişimlerden çok kolay bir şekilde etkilenmektedir.

  1. Hızlı Yemek Yeme Alışkanlığı

Neden Kilo Alırız

Neden kilo alırız diye merak ediyorsanız, kilo alımında en etkili faktörler kişinin yeme alışkanlıklarıdır. Çok hızlı yemek yiyen ve lokmalarını çok fazla çiğnemeyen insanlar daha fazla yemek yemekte ve bu neden ile gün içerisinde diğer insanlara kıyasla çok daha fazla kalori almaktadır. Hızlı yemek yeme alışkanlığına sahipseniz lokmalarınızı her zaman en az 15 kez çiğnediğinizde, daha az yiyerek daha çok doyduğunuzu gözlemleyebilirsiniz.

  1. Genetik Yatkınlık

Kilo alan kişiler incelendiğinde genetik yatkınlığın da kilo alımında önemli bir etkisi olduğu gözlemlenmiştir. Ailenizde kolay kilo alan kişi sayısı fazlaysa siz de genetik olarak kilo almaya daha yatkınsınız demektir. Bu durumda beslenmenize dikkat ederek kilonuzu kontrol altına almanız gerekmektedir.

  1. Duygusal Oburluk

Duygusal oburluk kişilerin besinleri bir çeşit psikolojik rahatlama aracı olarak kullanmaları sonucu oluşmaktadır. Duygusal oburluk özellikle stresli, depresif olunan zamanlarda bu kötü ve olumsuz duygulardan yemek yeme ile kaçmaya çalışma olarak ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kilo aldığınızı düşünüyorsanız, duygusal nöbetlerinizde yiyecek yerine başka faaliyetler ile stresinizi atmaya çalışmanız kilo alımınızın önüne geçmenizde size yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası