Ketojenik Diyet Nedir

Ketojenik Diyet Nedir

Ketojenik Diyet Nedir Kısaca Keto diyeti olarak da bilinen ketojenik diyet, son zamanların en popüler diyet şekillerinden biri olmaktadır. Ketojenik diyet, vücudun enerji kaynağını şekerden yağa çevirmesini sağlayarak yani az karbonhidrat tüketimi ile hızlı bir şekilde kilo verdirmektedir ve içeriğinden dolayı da sağlığa oldukça faydalıdır, hastalıklara iyi gelmektedir. Aynı zamanda bu diyeti uygulayan bireylerin gün içinde fiziki ve zihinsel performansı da artmaktadır.

Enerji Kaynağının Çoğu Yağdan ve Proteinden Alınmaktadır.

Ketojenik Diyet Nedir

Eğer siz de ketojenik diyet uygulamak istiyor iseniz karbonhidrat tüketiminizi %10 ile %15 arasında tutmanız gerekmektedir. Yağ miktarı ise %70 oranında olması gerekmektedir. Fakat yağ alımında dikkat edilmesi gereken en önemli olan nokta yağları sağlıklı bir şekilde almaktadır. Yağları avokado, doğal zeytinyağı ve hayvansal yağlardan almanız önerilmektedir. Protein miktarını ise %15 ile %20 arasında alınması gerekmektedir. Bu yüzdelere uyarsanız kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkündür. Günde 2 litre su ve bol yeşil çay içmeniz önerilmektedir.

Neler Yenilmeli Nelerden Uzak Durulmalı?

Günlük karbonhidrat ihtiyacı çok azdır ve karbonhidratlar sağlıklı bir şekilde alınmalıdır. Diyette beyaz ekmek, pirinç, bulgur, mısır, çikolata ve benzeri karbonhidrat açısından zengin olan besinler yasaktır. Bu besinler dışındaki besinleri tüketebilirsiniz. Diyette en çok avokado, lor peyniri, yağlı peynirler ve çeşitli meyve ve sebzeler tüketilmektedir. Protein kaynağı olarak da damağınıza göre tavuk, et, balık, yeşil mercimek gibi besinler tüketebilirsiniz.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası

2 yorumlar

Valide Hanım 18 Eylül 2018 at 20:42

Umarın ketojenik diyet hakkında başka yazılar da gelir. Severek okudum. Çok teşekkür ederim.

Diyet Hocası 19 Eylül 2018 at 20:08

Kesinlikle gelecek, lütfen sitemizi takip etmeye devam edin.

Yorumlar Kapalı.