Karnı ve Bacakları Forma Sokan Egzersiz

Karnı ve Bacakları Forma Sokan Egzersiz

Karnı ve Bacakları Forma Sokan Egzersiz hareketleri ile ince bir bele ve güzel görünümlü bacaklara kavuşabilirsiniz.

  1. Kalça Kaldırma Hareketi

Kalçalarınızı sıkılaştırmak ve kalçanızdaki fazla yağdan kurtulmak istiyorsanız kalça kaldırma hareketini yapabilirsiniz. Bu hareket için mat üzerine sırt üstü uzanın ve daha sonra ellerinizi iki yanda duracak şekilde basenlerini sıkarak yukarı kaldırın ve 1 – 2 saniye bu pozisyonda kalıp daha sonra aşağı indirin. Bu hareketi 2 set halinde en az 15 kere yapın.

Karnı ve Bacakları Forma Sokan Egzersiz 

  1. Squat

Sıkı bacaklar ve kalkık bir popo isteyen için squat hareketi başarıya giden kısa yoldur. Bunun için ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve ellerinizi önde toplayarak sanki arkanızda bir sandalye varmış gibi geriye oturun. Daha sonra geri ilk pozisyona dönün. Bu hareketi 3 set halinde ve en az 15 kere uygulayın.

  1. Yan Bacak Açma Hareketi

Bir mat üzerinde uzanın ve bu bacak egzersizi için tek bacağınızı havaya kaldırarak indirin. Hareketi yaparken mümkün olduğunca dizlerinizi kırmamaya çalışın. Bu hareketi 3 set halinde ve her sette 12 kez yapın. Bu hareket sıkı bacak ve kalçalara kavuşmanızı sağlayacaktır.

  1. Bacakları Çekme

Sırt üstü bir matın üzerine uzanın ve bel bölgeniz yere tam temas edecek şekilde bacaklarınızı karnınıza doğru çekin bu sırada karın kaslarınızı sıkın. Daha sonra bacaklarınızı bırakın. Bu hareketi 2 set halinde ve 15 tekrar olacak şekilde yapın.

  1. Çifte Atma Hareketi

Bacak hareketleri arasında çifte atma hareketi arka bacakların ve basenlerin etkili bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Yerde yüz üstü emekleme pozisyonu alın ve bacaklarınızı sırayla çifte atar gibi yukarı kaldırabileceğiniz kadar kaldırın daha sonra tekrar eski haline getirin. Bu hareketi 3 set halinde ve 12 kez yapın.

 

İlginizi Çekecek Diyetler

Zencefil Limon Çayı Zayıflatır mı?

Diyet Hocası

Zayıflamak için Yumurta Diyeti Tarifi

Diyet Hocası

Yağ Yakan Yiyecekler Nelerdir

Diyet Hocası

Sağlıklı Bir Şekilde Zayıflama Modeli Yonca Diyeti

Diyet Hocası

Protein Diyeti ve Protein İçeren Besinler

Diyet Hocası

Kereviz Salatası Diyeti

Diyet Hocası