Karatay Diyeti Zararlı mıdır

Karatay Diyeti Zararlı mıdır

Karatay Diyeti Zararlı mıdır Profesör Canan Karatay’ın kendi soy ismi ile anılan diyet olumlu ya da olumsuz eleştirilere maruz kalmaktadır. Olumlu ya da olumsuz yönünü zaman içerisinde bu diyeti uygulayanlar üzerinde yapılacak çalışmalar ile görmek mümkün olacaktır. Peki, Karatay Diyeti Zararlı mıdır?

Karatay Diyeti Zararlı mıdır Zararlı Yanları

Bir diyetin zararlı yanlarını görebilmek için klinik deneylerle takip edilmesi sonucu elde edilecek bulgular üzerinden netleşir. Diyet kelimesi kullanıldığı anlamına göre değişkenlik gösterir. Şayet bir hastalık sonucu hastaya bir diyet programı hazırlanmış ise elbette ki bu diyet anlamı olumlu olup uygulanması gerekir. Obezite hastalığında uygulanan diyet gibi. Ancak şişmanlamamak için ya da alınan kiloların verilmesi için uygulanan program bir diyet olmamakta ve bu anlamda zararlıdır. Karatay diyeti birinci bahsi geçen diyet kapsamında uygulanırsa zararlı değil faydalıdır. İkincil nedenlerle kullanılan ve uygulanan Karatay diyeti zararlı görülmektedir. Sağlıklı beslenmeden uzak, genetiksel özellikli beslenme alışkanlıklarından uzak ve geçici bir diyet ile tüm sağlığı ebediyen bozmak bu diyetin zararları olarak yorumlanabilir.

Profesör Canan Karatay’ın Çalışmaları

Profesörlük unvanı alan bir bayanın uzun yıllar süren çalışmaları yadsınamayacak bilgi, belge ve deneyimlere dayanmaktadır. Bu deneyimler arasında ırksal beslenme, bölgesel beslenme, genetiksel beslenme konuları araştırılarak geleneksel beslenme alışkanlıklarının sebepsiz olmadığı konusunda ortak kanı yaratılmıştır.

Zaman En İyi İlaç

Elbette ki bilim bugün doğru olanı yarın çürütebilecek özelliklere sahiptir. Ama bu çürütmeler uzun araştırmalara, deneylere ve sonuçlara bağlı oluşmaktadır. Karatay diyeti ezberleri bozdu. Bir gün Karatay diyetini çürütecek araştırmalar gün ışığına çıkar ise karatay diyeti zararlı mıdır? Sorusunun cevabı bulunacaktır.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası

2 yorumlar

Canan AK 18 Eylül 2018 at 20:36

Canan Karatay hocayı seviyoruz, güveniyoruz, dediklerini uyguluyoruz. Çokta faydasını görüyoruz. Teşekkür ediyorum.

Diyet Hocası 18 Eylül 2018 at 22:07

Teşekkür ederiz.

Yorumlar Kapalı.