Hızlı Kilo Vermek için Yapılan Diyetler Nelerdir

Hızlı Kilo Vermek için Yapılan Diyetler Nelerdir

Hızlı Kilo Vermek için Yapılan Diyetler Nelerdir Vücudunuzu toksinlerden arındırarak sizi güdüleyecek ve fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak birçok diyet programı vardır. Stresi kenara bırakıp hızlı kilo vermek için yapılan diyetler nelerdir? listemize göz gezdiriniz. Kısa sürede toksinlerden ve depo edilmiş yağlardan kurtulmak için listede yer alan diyet programlarından size uygun olanı seçebilirsiniz.

Peki Hızlı Kilo Vermek için Yapılan Diyetler Nelerdir

Perricone Diyeti

Ünlü cilt ve beslenme uzmanı Perricone, tarafından geliştirilen bu diyette asıl amaç hız kilo vermek değil, sağlığınıza ve ideal beden ölçünüze kavuşmaktır. Yaşlanmayı öteleyerek, alternatif tıp ürünleri üzerine inşa edilmiş bir diyettir. Yüksek kaliteli proteinler, tam ve lifli karbonhidratlar, doymuş yağlar, vitaminler ve antioksidanlar olmak üzere dört temel besin gurubundan oluşmaktadır. Diyetler 3 gün veya 28 şeklinde uygulanabilir.

 

İsveç Diyeti

Karbonhidrattan fakir yağ oranı yüksek besinlerin tüketilmesi felsefesine benimseyen isveç diyeti ile hızlı kilo verilmesi ve verilen kiloların iki yıl süreyle geri alınmaması diyeti cazip hale getiriyor. Çünkü diyet metabolizmanın çalışma prensibini değiştiriyor.

Diyette yer alan çay, meşrubat ve kahvenin ölçüsü dışına çıkılmamalı, kahveye ek başka hiçbir şey katılmamalı, tuz ve şekerde ölçü dışına çıkılmamalıdır. Yeşil salata mutlaka zeytinyağlı ve limonlu tüketilmelidir.

Salata, haşlanmış ıspanak gibi yiyecekler bir porsiyon şeklinde hesaplanmalıdır. 35 yaş üstü kalp, tansiyon problemleri olanlar diyete başlamadan önce hekim danışmalıdır. İsveç diyeti kuralları olan ve 13 gün süren, ortalama 7 ile 20 kilo verdiren bir diyettir.

Dukan Diyeti

Protein ağırlıklı beslenme ilkesine dayanan dukan diyeti yaklaşık 40 yıldır uygulanmaktadır. Diyette toplam 100 besin mevcuttur ve bunların 68 adedi hayvansal gıdadır. Diyabeti ve böbrek rahatsızlığı olanlar uygulamamalıdır. Bunun dışında sağlıklı bireyler tarafından diyette belirtilen besinleri, kalori hesaplaması olmadığı için istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası