En Efsane Diyetler

En Efsane Diyetler

En Efsane Diyetler – Son zamanların en büyük sorunlarından biri olan kilo sorunu günümüzde insanların yüzde yetmişinin karşılaştığı bir sorundur. Kontrolsüzce alınan kilolar insanları diyet yapmaya itmektedir ve diyetin de kontrollü yapılması gerekmektedir. İşte kilo vermek için en efsane diyetler listesi.

En Efsane Diyetler Nelerdir

Dukan Diyeti

Adını Fransız beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan’dan alan Dukan diyeti, insanların aç kalmadan kilo vermesini hedefleyen bir diyettir. Dukan diyeti, yüksek protein ve düşük karbonhidrat ve yağ alınarak yapılan ve 4 aşamadan oluşan bir diyettir. Bu dört evre atak, seyir, koruma ve güçlendirme evreleridir ve her evrede alınan besinler farklılık göstermektedir. Dukan diyeti hızlı ve kalıcı olarak kilo verdirmeyi vaat eden ve deneyenlerin yorumları ile bir haftada 5 kiloya kadar verdirebilen bir diyet yöntemidir.

İsveç Diyeti

İsveç diyeti de oldukça etkili ve iddialı diyetler arasında yer almaktadır. İsveç diyeti, iki haftada en az 7 ve en çok 20 kiloya kadar verdirmeyi hedefleyen bir diyettir. Diyetin söylenen önemli bir etkisi de diyet sonrasında en az iki yıl boyunca kilo alınmamasıdır. İsveç diyetinin su dışında meşrubat içmemek, diyeti en erken altıncı günde bırakmak ve diyet bırakıldıktan sonra üç ay içinde tekrar diyete başlamamak gibi bazı kuralları bulunmaktadır. İsveç diyeti de yine az karbonhidrat ve çok protein içeren bir diyet yöntemidir.

Karatay Diyeti

Prof. Dr. Canan Karatay’ın yazdığı Karatay diyeti, sağlıklı ve yavaş yavaş kilo vermeyi amaçlayan bir kilo verme yöntemidir. Karatay diyetinin en uyulması gereken noktası yeme saatleridir. Hormonları da düzenleyerek kilo verdiren Karatay diyetinde ara öğünler de oldukça önemlidir ve ara öğünler atlanmadığı zaman kilo vermenin daha hızlı olacağı söylenmektedir.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası