Diyette Yanlış Bilinenler

Diyette Yanlış Bilinenler

Diyette Yanlış Bilinenler – Yaz gelmesi ile başlayan kilo verme diyet yapma furyasına hemen hemen herkes kapılmaktadır. Diyet yapmak uğruna sağlığımızdan olmayalım. Diyet yaparken en çok yapılan hatalardan biriside Diyette Yanlış Bilinenler olmaktadır. Diyet yaparken yapılan yanılgılar şunlardır;

Diyette Yanlış Bilinenler

Diyet Yanılgıları

1) Sıkı Bir Diyette Olmak: Birisine sevdiği bir şeyi yasaklamak başkaldırıya sebep olur ki diyet söz konusu olduğunda bunun ne kadar zararlı olacağını tahmin edebilirsiniz. Kısıtlama koymak yerine hoşgörülü davranacağınız kısıtlamaları deneyin.

2) Karbonhidratları Unutun: Sürekli olarak köyü bir ruh hali yaşamanıza sebep olması yanında düşük karbonhidratlı diyetlerin uzun süreli etkileri artık bilinmektedir. Karbonhidratlar yerine konulan peynir ve et gibi yüksek yiyecekler kolesterolünüzü yükseltip kalp rahatsızlıklarına yol açar. Tatlı patates, yulaf ve pirinç iyi karbonhidratlara iyi bir örnektir.

3) Öğünler Arası Yemeyin: Bir sebepten dolayı iki öğün arasında vereceğiniz uzu aralar açlık çekmenize neden olabilir. Bu durumda iken vücudunuz kilonuzu korumaya çalışır ki buda metabolizmanızın yavaşlamasına neden olur. Öğünler arasına sağlıklı atıştırmalıklar yemek sağlıklı olur.

4) Akşam Yemeğini Unutun: Etkilik olmaktansa zararlı olabilir. Vücudunuza gerekli olan kaloriyi karşılamamış olursunuz, sindirim kalori yakar ve yemek aslında kilo almanızı sağlar.

5) Yağı Kesin: Her yağ kötü değildir. Doymamış yağlar her gramına 9 kalori içermektedir. Ama bunlar sağlıklı kalorilerdendir. Susam Yağı, Zeytinyağı, Fıstık Yağı ve Avokado bu yağlardan olduğu için yüksek antioksidan ve E vitamin içermektedir ki buda kalp rahatsızlıklarını ve kötü kolesterolü önlemektedir.

6) Daha Fazla Su İçin: Sadece su tüketmek kilo vermenize yardımcı olmaz. Yüksek kalorili, bol şekerli meyve suları ve diyet kolların yerine su tüketme kilo vermenize yardımcı olacaktır. Üstelik deri kırışıklıkları ve yaşlanmayı da geciktirecektir.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası