Diyetler Genelde Neden İşe Yaramaz

Diyetler Genelde Neden İşe Yaramaz

Diyetler Genelde Neden İşe Yaramaz – Son yıllarda yapılan araştırmaların gösterdiği üzere sosyal medya ve internetin etkisi ile beraber gençle 10 yaşında dahi diyet yapmaya başlıyorlar. Peki, bu kadar erken yaşta dahi başlanılan bu diyetler genelde neden işe yaramaz?

Diyetler Genelde Neden İşe Yaramaz

1.Beslenme Alışkanlıkları Dikkate Alınmaz

Diyetlerle ilgili en yaygın sıkıntı her bedenin farklı bir biyolojik yapısının olmasıdır. Temel olarak yapılan işlevler aynı olsa da miktarlar değişiklik göstermektedir. Günlük yaşam tarzı, kültürel değerler, iş hayatı gibi birçok parametre beslenme alışkanlıklarına hükmetmektedir. Bu sebeple her diyet her vücuda uymaz.

2.Çok Katı Kuralları Vardır

Popüler olan diyetler kısa sürede çok fazla kilo verdirmeyi amaçlar. Bunun içinde çok katı kurallara uymak gerekir. Böyle bir yaşam tarzına bir anda geçiş yapmakta neredeyse imkansızdır. Uzun süre sürdürülemeyeceği için diyet başarısız olur.

3.Verilen Kilo Geri Alınır

Diyet diye tabir edilen bu beslenme programları anlık olarak vücudu aç bırakmaya ve içeriden yemeye yönlendirir. Bir anda ciddi anlamda besinsiz kala vücut kendini acil moda alır ve gelen her şeyi depolamak ister. Buda kısa vadede kilo vermek uzun vadede ise almak demektir.

4.Evrimsel Biyolojik Yapıya Ters Olur

Diyetler genellikle biyolojik yapılara göre hazırlanmaz. Yapılacak olan beslenme türü binlerce yıllık evrimleşmiş yapımıza uygun olmalıdır. Aksi takdirde bir çok hastalık, dikkat bozukluğu veya halsizlik gibi problemlerle karşılaşılır. Aynı zamanda kilo da verilmeyince tam bir fiyasko gerçekleşir.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası