Diyet Yemeklerini Tatlandırma

Diyet Yemeklerini Tatlandırma

Diyet Yemeklerini Tatlandırma – Diyet yapanların genelde yemeklerin lezzetsiz olmasından şikayet ettiğini düşünerek sizler için diyet yemeklerini tatlandırmanın yolları neler araştırdık.

Hasta Diyetleri İçin Öneriler

Diyet yemekleri denilince akla hemen yağsız, tuzsuz ve tatsız yemekler gelir. Bu yüzden de diyet yapmak oldukça zor ve zahmetlidir. Bunun yerine leziz diyet yemekleri ile sağlıklı ve az kalorili beslenebilirsiniz.

Diyet sadece zayıflamak için değil, bazen de sağlık sorunları için yapılır. Mesela tansiyon hastaları gibi tuzsuz yemesi gereken kişiler sofra tuzu yerine potasyun klorür içeren tuzları kullanabilirsiniz. Bu tuz tansiyonu yükseltmeyecektir. Ancak böbrek hastaları için bu tuz uygun değildir.

Şeker hastaları gibi şeker tüketmemesi gereken kişiler şeker yerine tatlandırıcı ya da diyete uygun diğer tatları kullanabilirler.

Diyet Yemeklerini Tatlandırma

Zayıflamak İsteyenler İçin Öneriler

Zayıflamak isteyenlerin uyguladığı diyetler tuzsuz, yağsız ve şekersiz olmalıdır. Ancak diyet yemeklerini tatlandırmanın yolları da var.

Diyetlerde kullanılan etler yağsız olanlardan seçilmelidir. Kırmızı et, tavuk ya da balığın yağsız kısımlarını seçmelidirler. Yağsız et lezzetsiz olacağı için domates, biber gibi sebzelerle lezzetlendirmek gerekir. Böylece etler sert ve lezzetsiz olmayacaktır.

Izgara et tüketmek isteyen kişiler etleri bir gün önceden süt ya da domates sosuna yatırmalıdırlar. Pişirme öncesinde baharatlarla tatlandırılarak ızgara yapılabilir.

Diyetlerin çoğunda tatlılar yasaktır. Ancak tatlısız bir hayat da düşünülemez. Hafif sütlü tatlılar diyete uygun hale getirilebilir. Light süt ve tatlandırıcı kullanılarak yapılan tatlılar tüketilebilir. Tatlandırıcının ısıya dayanıklı olmasına dikkat edin.

Protein kaynağı olan mantar oldukça lezzetli olmasının yanı sıra et kadar proteinlidir. Mantarın içine peynir koyarak tost makinesine basabilirsiniz. Böylece sağlıklı bir sebze köftesi yapmış olursunuz.

Diyet yemeklerinde sebzelere çokça yer verilir. Siz hala sebzelerin lezzetsiz olduğunu düşünüyorsanız bir daha düşünün. İri parçalar halinde doğrayarak haşladığınız sebzelerin üzerine sarımsaklı yoğurt ya da light soslar dökerek doyana kadar tüketebilirsiniz.

Diyet yemeklerini tatlandırma yolları oldukça çoktur. Yeter ki siz diyet yapmakta kararlı olun. Yemeklerinizi tatlandırarak hem diyet yaparken zayıflayabilir, hem de yemekten zevk alabilirsiniz. Belki de bu beslenme yaşam tarzınız olur.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası