Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları – Obezite ve şişmanlık tüm dünyanın sağlık sorunudur. Beslenme düzeninde ki bozulma, hazır ve paketlenmiş gıdalara yönelim kilo sorununu tetikleyen faktörlerdir. Diyet yapmadan kilo vermenin yolları neledir? Sağlıklı yaşayarak kilo vermek ve kilonuzu kontrol altında tutmak mümkündür. Yemek alışkanlıklarınızda değiştireceğiniz bazı yöntemler ile kilo vermek mümkündür.

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Porsiyonlarınızı Küçültün

Porsiyonlarınızı küçültmek daha az yemek tüketmenize neden olur. Yavaş ve çok çiğneyin. Sadece tabağınıza koyduğunuz kadar yemek tüketin. Doyma merkezini uyarmak için lokmalarınızı çok çiğneyin. Toplum olarak tabağında ki yemeği bitirmek, yemeği atmamak önemlidir, bu durumda kalori artışı sonucu kilo almanızı hızlandırır. Porsiyonlar ne kadar küçük olur ve siz yemeğinizi ne kadar çok çiğneyip tüketirseniz kilo alma riskiniz o denli azalır.

Spor Yapın

Spor metabolizmayı hızlandırır ve kasların çalışarak yağ yakmasını sağlar. Spor yapmak bir yaşam kültürü olduğu için alışkanlık kazanmanız gerekir. Düzenli spor yaparak kilo vermek mümkündür. Beslenme şeklinizi düzenleyin ve her gün spor yapın. Hem sağlıklı olacak hemde kilo vermiş olacaksınız.

Beslenme Şeklini Düzenleyin

Öğünlerinize dikkat edin. Kızartma yerine haşlama veya ızgara tercih edin. Atıştırmalık olarak hazır ve paketlenmiş gıda yerine yoğurt ve meyve tüketin. Öğünlerinizde sebze ve meyvelere bolca yer verin. Karbonhidrat alımını en aza indirin. 3 ana 3 ara öğün şeklinde planlayın. Az ve sık yemek yemek sindirim sistemini hızlandırır ve daha çok çalışmasını sağlar. Ve bu şekilde sindirim sistemi daha çok kalori yakacaktır. Tatlı yerine tarçın kullanmak tatlı ihtiyacını bastırır. Tarçın tatlı yeme ihtiyacını azaltır. Beslenmenizde yapacağınız bazı küçük değişiklikler ile kilo vermek mümkündür. Ve alışkanlık haline getirdiğiniz bu yeme alışkanlığı sayesinde kilonuzu korumak mümkündür.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası