Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün müdür

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün müdür

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün müdür – Aylık 2 kg kilo vermek normal ve sağlıklı kabul edilir. Bu oran bünyeden bünyeye göre değişse de ortalama olarak bu şekildedir. Kilo verirken önemli olan ilke vücuda zarar vermeden sağlıklı bir şekilde kilo vermektir. Diyet yapmadan kilo vermek mümkün müdür? Tabi ki mümkündür, bazı koşulları sağlamak kaydıyla kilo vermek mümkün olur.

Beslenmenizi ve Porsiyonlarınızı Düzenleyin

Peki Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün müdür

Kilo vermek için öncelikle porsiyonlarınızı küçültün ve beslenme düzeninizi değiştirin. Öğünlerinizden kızartma, hamur işi ve tatlıları çıkarın, yerine sebze, meyve ve protein ağırlıklı beslenme düzeni uygulayın. Ara öğünlerde sağlıklı ama kalorisi düşük besinleri tercih edin. Az ve sık yemek metabolizmayı daha çok çalıştırır ve daha çok kalori yakmanızı sağlar.

 

Spor Yapın

Spor vücudu çalıştırır ve aldığınız kaloriyi yakmanızı sağlar. Bir taraftan kilo verirken diğer yandan kaslarınız çalışır ve formda kalırsınız. Spor yapmayı sevmiyorsanız günlük 40 dakika tempolu yürüyüş yapabilirsiniz.

Beslenme Saatleri Nasıl Olmalıdır?

Beslenme saatleri mutlaka düzenlenmelidir. 3 ana ve 3 ara öğün olarak hesaplanmalıdır. Kahvaltı mutlaka yapılmalı es geçilmemelidir. Bir diğer önemli nokta ise gece yatarken en az 2 saat önce bir şeyler yemeye son vermek olmalıdır. Kalori yakımı uyku öncesi ve uyku sırasında çok azdır, alınan kalori direk olarak yağ olarak depolanır. Az ve sık yiyerek midenin çalışması sağlanmalı.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası

1 yorum

Buse Ay 20 Eylül 2018 at 21:50

Bu tür zayıflama makalelerini okumayı çok seviyorum. Uzun zamandır sitenizi takip ediyorum. Çok güzel içerikler paylaşıyorsunuz, teşekkür ederim.

Yorumlar Kapalı.