Diyet Hamburger Nasıl Yapılır

Diyet Hamburger Nasıl Yapılır

Diyet Hamburger Nasıl Yapılır – Diyet yaparken hamburger yiyebileceğinizi söylesek? Diyet yaparken diyet hamburger tüketebilirsiniz.

Diyet Hamburger Nedir?

Diyet hamburger nedir diye merak ediyorsanız, diyet hamburger piyasada satılan hamburgerlerin daha az kalorili olan versiyonudur. Kırmızı et, ekmek ve diğer hamburger malzemeleri sağlıklı seçimler yapıldığında aslında sizin diyetinizi bozmayan, sağlıklı ve doyurucu bir öğün hazırlamanızda size yardımcı olacaktır.

Diyet Hamburger Nasıl Yapılır ?

Diyet hamburger, dışarıda satılan hamburgerlere oranla çok daha az kalori ve katkı maddesi içeren bir yiyecektir. Evde kendinize diyet hamburger yaparak diyetinizi bozmadan, diyet yaparken sevdiğiniz yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Peki, diyet hamburger nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız sizin için diyet hamburgerin yapılış aşamalarını teker teker paylaştık. Bunun için öncelikle diyet hamburger yapacağınız malzemelere ihtiyacınız vardır.

            Diyet Hamburger Malzemeleri

  • 3 yaprak marul
  • 1 tatlı kaşığı domates sosu
  • 2 dilim diyet ekmeği ya da diyet hamburger ekmeği
  • 1 dilim diyet kaşar
  • Hamburger köftesi için 150 gr az yağlı kıyma, doğranmış soğan ve tam buğday ekmeği kırıntısı

            Diyet Hamburger Yapılışı

  1. Diyet hamburger yapmak için öncelikle hamburger köftesini hazırlayın. Bunun için köfte malzemelerini bir araya getirin ve iyice yoğurun. Köfteyi ne kadar çok yoğurursanız köfte pişerken dağılmadan pişecektir.
  2. İyice yoğurup hamburger köftesi şekli verdiğiniz köfteyi bir ızgarada ya da tavada yağsız bir şekilde her iki tarafı da pişecek şekilde tutun. Köftenin piştiğini anlamak için bir et termometresi kullanabileceğiniz gibi her iki tarafı 4 – 5 dakika pişecek şekilde pişirebilirsiniz.
  3. Pişen hamburger köftesini hamburger ekmeğinin içine koyun ve içerisine diğer koymak istediğiniz malzemeleri koyun.
  4. Diyet köfte yanında ayran tüketebilirsiniz. Ancak kilo vermek istiyorsanız kola, gazoz gibi kalorili ve şekerli içecekler tüketmeyin.

 

 

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası