Bel Bölgesi İçin Diyet Nasıl Yapılır

Bel Bölgesi İçin Diyet Nasıl Yapılır

Bel Bölgesi İçin Diyet Nasıl Yapılır – Obezite ile savaşta birçok farklı diyet programı ortaya çıkmıştır. Peki, bu diyet çeşitleri nasıldır? Aslında hepsinde amaç aynıdır, sadece yeme programı farklıdır. Bel bölgesi için diyet nasıl yapılır? Bel bölgesi diyeti yaptığınız normal diyet programına egzersiz eklenerek yapılır. Özellikle bel çevresinde ve göbekte oluşan yağlar oldukça kötü bir görüntüye neden olmaktadır.

Bel Bölgesi İçin Diyet Nasıl Yapılır

Beslenmenize dikkat edin

Diyet programına başlamadan önce doktora giderek tahlillerinizi yaptırmanız gerekir. Bel çevresi diyeti için protein ağırlıklı beslenin ve yararlı bitkilerden faydalanın. Az ve sık yemeye özen gösterin. Sabahları aç karnına elmalı ve tarçınlı su içmeye özen gösterin. Akşamları limonlu yeşil çay için. Diyetinizde karbonhidratı çıkarın veya çok az miktarda alın.

Bel çevresi hareketleri yapın

Diyet ile beraber mutlaka bu hareketleri yapmanız gerekir. Her sabah kahvaltıdan sonra en az 30-40 arası bu hareketleri çalışmanız gerekir. O bölgenin sıkılaşmasını ve yağ hücrelerinin yakılmasını sağlar. Kilo verdikten sonra daha şekilli ve kavisli bir bel çevresine sahip olursunuz.

Masaj yaptırın

Masaj uygulaması özellikle bel çevresini inceltme de ve kilo vermeye yardımcı olmak amacıyla uygulanır. Diyet, spor ve masaj üçlüsü ile kilo vermeniz daha hızlı olacak ve daha şekilli bir bel çevresine kavuşacaksınız. Masaj uygulaması yağ hücrelerinin yakılması ve parçalanıp atılması için önemli bir uygulamadır.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası