Basen Diyeti Nasıl Yapılır

Basen Diyeti Nasıl Yapılır

Basen Diyeti Nasıl Yapılır – Basen, insanların kilo verme aşamasında en fazla zorlandıkları bacakların üst kısmının arkasında yer alan kaba etlerin bulunduğu yerlerdir. Hareketsiz kalması sonucu bu kısımda toplanan yağ tabakasının katılaşması durumunda yağlanma meydana gelmektedir. Kimi bireylerin yağ tabakası göbek kısmında toplanırken kimisinin de basen bölgelerinde toplanır. Özellikle kadınlarda büyük sıkıntı oluşturan basenler, yanlış spor aktvitelerinin yanı sıra yanlış beslenmeyle ile meydana gelir. Peki, Basen Diyeti Nasıl Yapılır?

Basen Diyeti Nasıl Yapılır

Basen Eritmek İçin Düzenli ve Sağlıklı Beslenme

İlk hedefiniz yağ yakımı olduğundan daha fazla yağ alımına dur demelisiniz. Yalnızca sağlık açısından iyi olan tereyağı kullanımı arttırarak diğer yağları kısmanız gerekmektedir. Sağlıklı beslenme için bol karbonhidrat barındıran gıdalar tüketmelisiniz. Yalnız makarna ve pilav gibi yemekleri de kesmeniz gerekir. Onun yerine yulaflı gıdalar ya da esmer pirinç gibi gıdalar tüketmelisiniz. Bütün bunların yanı sıra diyet programınıza bol protein ekleyerek yeme miktarını azaltabilirsiniz.

Basen Eritmek İçin Yapılabilecek Egzersizler

Basen bölgesindeki yağların yakılması için son derece sistemli ve düzenli bir şekilde egzersiz yapmanız şarttır. Yani oturaklı bir yaşam sürmeniz daha fazla yağlanmalara sebebiyet verebilir. Her zaman ve her yerde hareket etme alışkanlığı edinmelisiniz. Her gün zaten yürüyorum, ama faydası olmuyor diyecekseniz, bu tempoyu arttırmanız olumlu sonuçlar görmenizi sağlar. İş yerinde ya da başka bir yerde masa başı durumdaysanız saat başı kalkarak hareket etmelisiniz. Bunun dışında bisiklet, yüzme ve yürüyüş gibi birçok farklı spor ile meşgul olmanız da basenleri yağ yakımında son derece etkilidir. Spor ve seviyeli beslenme ile bu istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Bunların yanı sıra farklı bitki çaylarından da destek alabilirsiniz.

Diyet Menüsü Hazırlama

Bütün sağlıklı beslenme ve egzersiz çeşitlerini uygulanmasına ek olarak bitkisel kürler ile yapılan çaylardan da içmeniz amacınıza ulaşmanıza katkı sağlayacaktır. Bunun için vazgeçilmezlerden biri de yeşil çay tüketimidir. Yeşil çay, tarçın ve limon karışımıyla hazırladığınız malzemeyi kaynatabilir, ardından içine nane yaprağı atarak tüketebilirsiniz.

Daha sağlıklı ve faydalı bir program ya da tarif için diyetisyenlerden yardım almanız sizin açınızdan en doğru olan karar olacaktır.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası