Alkalin Diyeti Nasıl Yapılır

Alkalin Diyeti Nasıl Yapılır

Alkalin Diyeti Nasıl Yapılır – Son yıllarda yapılan diyetler arasında popüler olana alkalin diyeti nasıl yapılır? konusu büyük ilgi görmektedir. Kilo kontrolü yapmak isteyen ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin sağlıklı olarak düzenlenen alkali diyet ile kalıcı kilo vermek mümkün.

Gün içerisinde tüketilen besinler büyük oranda asit içermektedir. Bu asidin vücuda alınması ve fazlalaşması organizma için tehtit oluştururken kilo vermeyi de engellemektedir. Alkali olan besinlerin tüketimi ise bu pH dengesini düzenleyerek biriken fazla asidi vücuttan uzaklaştırır.

Alkalin Diyeti Nasıl Yapılır

Alkalin Diyet Besinleri

Alkalin diyette kullanılacak olan besinlerin asit oranlarının düşük olması gerekmektedir. Mesela portakal, greyfurt, gazlı içecekler, kafeinli içecekler, çikolata gibi bir çok besinin asit oranı oldukça yüksektir. Diyet sürecinde bu ürünlerden uzak durmak mümkün olduğu kadar baklagil ve çiğ sebzelere yönelmek gerekiyor. Alkalin suyun da diyet sürecinde büyük faydası olmaktadır.

Alkalin Diyet Listesi

Kahvaltıdan önce bir bardak ılık alkalin suyu ile güne başlanır. Alkali su, 2 litre suya 1 çorba kaşığı karbonat eklerek hazırlanabilir. Evde hazırlamak istemeyenler eczane ya da aktarlardan da temin edebilir.

Sabah

  • 1 kâse yağsız ev yoğurdu
  • 1 muz ya da 4 tane çilek
  • 4 çorba kaşığı yulaf ezmesi
  • 4 tane fındık ya da badem

Öğlen

  • Yağsız mevsim salata
  • Sebze çorbası ya da sebze yemeği buğulama ya da çiğ tercih edilmeli
  • Izgarada pişirilmiş tavuk ya da balık, avuç içi büyüklüğünde
  • Akşam
  • Balık ya da tavuk buğulama
  • Zeytinyağı ile yapılmış az pişirilmiş mevsim sebzesi

Alkali Diyet Nedir?

Alkali diyet vücudun asidik seviyesini düzenlemeye yardımcı olan ve vücudun pH seviyesini dengede tutmayı sağlayan bir diyet programıdır. Bu diyetin diğer diyetlere göre daha farklı bir metodu vardır çünkü asit derecesini dengelemeyi hedefler.

Alkalin Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alkali diyeti sadece yetişkinlere önerilen bir diyettir. Çocukların bu diyetten uzak durması gerekiyor. Ayrıca kalp damar hastalığı, damar sertliği ve şeker hastalığı olan kişilerin mutlaka doktor yardımı ile alkalin diyeti yapması önerilir. Alkalin diyetin süresi 3 a da 4 haftadan fazla olmamalıdır. Bu süre vücutta biriken zararlı asitlerin atılması ve pH dengesinin düzenlenmesi için yeterlidir.

İlginizi Çekecek Diyetler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir

Diyet Hocası

Zeytinyağının Diyet için Faydaları

Diyet Hocası

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

Diyet Hocası

Zayıflamak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Diyet Hocası

Zayıflama Konusunda Yardımcı Besinler Nelerdir

Diyet Hocası

Zayıflama İlaçlarının Zararları

Diyet Hocası